Benefiční festival Konopí je lék bude online a bez bariér!

Poslední srpnový víkend 25.-27.8.2017 proběhne v přírodním amfiteátru v Příkazích u Olomouce benefiční online festival Konopí je lék. Celá akce bude přednášena v přímém přenosu i pro ty, kteří se jej nemohou účastnit. Festival hudby, filmů a poezie na podporu zpřístupnění konopí jako léku, propuštění politických vězňů a zastavení kriminalizace občanů a rodiny vedoucího výzkumu “Cannabis is The Cure” Dušana Dvořáka pořádají nevládní organizace, které jsou zřizovateli Edukativní konopné kliniky.
Benefiční festival Konopí je lék iniciovala hudební skupina Jasná páka s Davidem Kollerem, Michalem Ambrožem a Petrem Vášou již v roce 2010 v pražské Akropolis. Bohužel zákony se za posledních 7 let změnily pouze a jen k horšímu, cynismus politiků odnášejí zejména chronicky nemocní handicapovaní a umírající. Cena měsíční terapie nezpracovaným konopným květem je i více než 50 tisíc korun, kterou mají občané hradit ze svého, druhou alternativou je konfiskace konopí, trestní řízení a riziko vězení.
Představa veřejnosti, že justice nezavírá do vězení nemocné léčící se (dle lékařů a lékařských zpráv úspěšně) konopím, je mylná, brutální porušování základních práv dlouhodobé a cenzura veřejnoprávních medií neomluvitelná.
Představou pořadatelů je uspořádat sérii stejnojmenných beneficí Konopí je lék, která na tuto skutečnost velmi hlasitě upozorní. Dobrovolníky a partnery pořadatelé vítají a děkují předem za účast a zájem.
Písemný kontakt: europe@cannabis-europe.eu.
Program benefičního festivalu je na
tortura.eu