Aktivisté budou rozdávat jointy lidem očkovaným proti COVID-19

V rámci kampaně nazvané „Joints for Jabs“ skupina známá jako DCMJ (Washington, DC) plánuje rozdat více než 1 000 jointů s konopím zdarma zákonodárcům, zaměstnancům, novinářům a komukoli jinému ve věku nad 21 let, kdo se nechá očkovat proti COVID-19.

Desítky domácích pěstitelů budou legálně distribuovat konopí po celém okrese zdarma. Podle spoluzakladatele DCMJ Adama Eidingera zatím shromáždili kolem 900 g konopí. Marihuana může být ve Washingtonu použita jak pro lékařské účely. stejně tak i pro rekreační.

„ Hledáme způsoby, jak bezpečně oslavit konec pandemie, a víme, že nic nespojuje lidi jako marihuana, “ řekl Nikolas Schiller, druhý spoluzakladatel DCMJ.

„ Na oslavu této významné příležitosti a jako poděkování lidem za očkování budou desítky pěstitelů konopí ve Washingtonu legálně distribuovat konopné balíčky zdarma mimo očkovací centra, jakmile bude veřejnost možné očkovat, “ řekl spoluzakladatel DCMJ Adam Eidinger.

Iniciativa Joint for Vaccine si klade za cíl povzbudit lidi k vakcinaci. Skupina DC Marihuana Justice oznámila, že chce oslavit konec pandemie a osvětlit plán legalizace konopí na federální úrovni. Místo, datum a čas distribuce konopí bude upřesněn po obdržení informací o poloze vakcinačních center.

Skupina DCMJ uvedla, že bude spolupracovat s místními úředníky, aby zajistila legální distribuci a neohrožovala šíření koronaviru SARS-CoV2. 

Není to poprvé, co skupina DCMJ uspořádala akci ke zvýšení povědomí o reformě zákona o konopí. Například v roce 2017, během inaugurace prezidenta Donalda Trumpa, skupina rozdala více než 10 000 jointů, aby šířila informace o nutnosti legalizace konopí.