5 Osvědčených důvodů, proč každý dospělý člověk by měl konzumovat konopí před spaním

Je běžné, že lidé používat marihuanu před spaním, ať už ze zvyku nebo  z nutnosti. Nyní, výzkum marihuany a spánku pomáhá vysvětlit proč.

Kromě uvolnění má marihuana široké spektrum účinků na spánek.

Je to proto, že chemické látky v marihuaně, známý jako kanabinoid, ve skutečnosti napodobují aktivitu chemických látek, který se přirozeně vyskytuje v mozku.

Tyto chemické látky a jejich biologické dráhy tvoří v těle endokanabinoid, který je zodpovědný za regulaci spánku, mimo jiné.

Výzkum ukazuje, že marihuana může mít přímý vliv na spánek. Zde je 5 z nejdůležitějších účinků, které studie dosud identifikovala.

1. Jednodušší usínání

V malé studii publikované v roce 1973, THC zkrátilo čas usínaní u 9 pacientů s nespavostí o více než hodinu v průměru. Nicméně, výzkumníci zjistili, že příliš vysoká dávka by mohla působit proti uspávacímu  účinku.

THC také napomáhá k usnutí u zdravých osob, tvrdí studie z roku 2013.

2. Delší spánek

Z dřívější studie rovněž vyplynulo, že užívali buď THC nebo CBD před spaním by mohlo vést ke zvýšení celkového spánku.

Nicméně, vyšší dávky THC způsobily také “bolest hlavy” po probuzení, ten pocit nebyl přítomen při nižších dávkách.

3. Hluboký spánek

Některé z dalších zajímavých účinků marihuany na spánek zahrnuje její dopad během spánkového cyklu. Studie ukazují, že THC může zvýšit  hluboký spánek.

To je velice důležité protože hluboký spánek hraje významnou roli v procesu obnovy, ke kterému dochází během spánku.

A co víc, odborníci se domnívají, že nejvíce škodlivé účinků je z nedostatku spáneku. Například výzkum ukázal, že hluboký spánek může vést ke snížení vysokého krevního tlaku u starších mužů.

4. Kratší REM spánku

Dalším způsobem, jak marihuana ovlivňuje spánkový cyklus je snížení REM spánku. Mnoho lidí, kteří kouří před spaním hlásí nedostatek snů, které se vyskytují pouze během REM spánku.

Vědci si stále nejsou jisti, k jakému účelu REM spánek vlastně slouží.

5. Lepší dýchání

Když přijde na lékařské účely, marihuana může nabídnout neuvěřitelný přínos pro přibližně 25% mužů a 9% žen, které trpí poruchou s názvem spánkové apnoe.

Spánková apnoe je charakterizována narušení dýchání během spánku, a je spojen s řadou vážných stavů, včetně diabetes a srdeční problémy. Bohužel, drtivá většina spánkové apnoe zůstává diagnostikovaná a neléčené.

Dokonce i ti, kteří vyhledávají léčbu.

To je místo, kde marihuana může pomoci. Pokud se klinické studie potvrdí, což se jeví jako realné, mohlo by to být další velký průlom pro mnohé, kteří se snaží spát.