Zemědělci v kalifornii vydělali 23 miliard $ na konopí.

Podle nedávné zprávy z Orange County, marihuana je zdaleka nejcennější produkt zemědělců. Sušené konopí nemá vážnou konkurenci. Podle údajů zveřejněných ministerstvem pro výživu a zemědělství Konopí je na prvním místě mezi zemědělskými produkty.

Kalfornia je mimořádně bohatý zemědělský region. Počínaje olivovými a mandlovými háji Central Valley, The world-class je vyhlášené pěstováním hroznů z Napa Valley, oblasti v Imperial Valley jsou známé pěstováním vysoce kvalitního česneku. Nicméně, v současnosti největší bohatství pro zemědělce konopí.

Zde je přehled výdělků (v miliardách dolarů):

Marihuana – konopí $ 23,3

Mléko $ 6,28

Mandle $ 5,33

Hrozny $ 4,95

Skot $ 3,39

Salát $ 2,25

Částka 23 miliard a 300 milionů $ je vyšší než nejdivočejší předpoklady investory. Podle Úřadu OSN. Kriminality a užívání drog množství vyrobené drogy na bázi konopí vzrostl z 10% na 20% v posledních dvou letech (lékařská marihuana je legální v Kalifornii od 90. let.

Odhaduje se, že v roce 2015 stát začal pěstovat více než 13 milionů rostlin konopí (2600000 byla zničena). Analýza odhaduje, že jedna rostlina může produkovat 1 libru sušeny v hodnotě $ 1.765. Konopí pěstované venku na čerstvém vzduchu může produkovat mnohem více než 1 libru. 1 libra = 0,454 kilogramů, nebo 454 gramů.

Policie zničí úrodu asi u 40% což v důsledku znamená výdělek zemědělců asi jen 1000 $ za libru.

ArcView Společnost odhaduje, že po legalizaci marihuany pro rekreační účely budou ceny postupně klesat. V roce 2020 by měl vzniknout zisk celkem asi 8 miliard.

Kromě toho je třeba poznamenat, že v dnešní době mnoho lidí pašuje svou produkci do sousedních států, kde marihuana je ještě nezákonná. To přináší obrovské zisky, protože zákaz se zvyšuje tržní ceny. Zatímco občané ve státech jako je New York, Florida nebo Illnois nebudou moci legálně pěstovat své vlastní konopí, toto je ideální pro  pašeráci z Kalifornie těm se bude dařit dobře.

Zdroj: Gfarma