V Kalifornii se letos prodá marihuana za 3 miliardy dolarů.

Před pár dny zveřejněná zpráva od Arcview Market Research a BDS Analytics ukazuje, jak v Kalifornii roste prodej konopí. Kalifornie, je na dobré cestě stát se největším legálním trhem s marihuanou.

V roce 2017 se prodalo lékařské marihuany asi za 3 miliardy dolarů. V roce 2018 to bylo 2,5 miliardy dolarů. Pokles byl zapříčiněný legalizací pro rekreační účely. V ostatních státech po legalizaci rekreačního užívání marihuany, tržby rostly. Letos by se tržba měla dostat na 3 ,1 miliardy dolarů. což je růst o 23 procent.

Kalifornská legalizace prochází celou řadou komplikací. Bylo uděleno velice malé množství licencí, opravňujících k prodeji konopí. Jedna prodejna je statisticky pro 35147 dospělých nad 21 let. Pokud údaje porovnáme s Oregonem, je to 5 567 dospělých nad 21 let a Colorado, pro každých 4 240 dospělých (21 let).

Očekává se, že nelegální trh v Kalifornii bude do roku 2024 představovat více než 50 procent celkového prodeje konopí v Kalifornii. V dalších státech, se očekává, že nelegální prodej marihuany klesne na pouhých 30% celkově.

Podle údajů z USA, je lež že legalizace marihuany potlačuje černý trh.

Kalifornie se chystá udělit více ročních licencí na dovoz konopí. V Kalifornii žije asi 40 miliónu obyvatel. Jsou zde velice přísná pravidla pro kontrolu konopí.

V současné době mají prodejci na pultech jak licencované, tak nelicencované zboží. Také je tu celá řada nelicencovaných prodejců. “Zavřeli jsme jeden obchod a další dva vyskočili.” , řekl mluvčí kalifornského úřadu Cannabis Control. 

Nelicencované společnosti jsou schopné prodávat nelicencovaný (a netestovaný) produkt za ceny výrazně nižší než jejich plně licencované protějšky. V tom spočívá hlavní důvod, proč kalifornský černý trh prosperuje. Přemrštěné daně z legálního prodeje, vše také brzdí.

Spotřebitele komplikace legálního trhu nezajímají, chtějí svou marihuanu za rozumnou cenu.

Po udělení ročních licencí na prodej konopí se stát zaměří na nelegální prodejce. S bojem s nelegálním trhem má pomoci i nová služba s názvem Flowsent, která vstoupila na trh s dodávkou marihuany zákazníkům až domů.

Společnost bude marihuanu dodávat do více než 85 měst po celé Kalifornii. Flowsent představila nový program předplatného konopí. Jedná se o různé balíčky, podle náročnosti uživatele. Společnost chce využít svých kontaktům k získávaní špičkové marihuany. Zdá se, že se jim to daří.

Členové klubu mají také řadu přidaných výhod, včetně slev na nákupy, přednostní doručení a některé další.

Zakladatel Rick Bakas v roce 2003 opustil  lukrativní práci na kalifornském velitelství, aby se staral o svou matku, která má roztroušenou sklerózu.

Plány společnosti Flowsent jsou, uvést na trh celou řadu CBD produktů v roce 2020, které budou prodány na celostátní úrovni.