USA: Ministerstvo zemědělství ve spojení s univerzitou bude pořádat webináře na podporu konopí

Ministerstvo zemědělství USA (USDA) oznámilo, že bude spolupracovat s Cornellovou univerzitou na sérii webinářů na podporu vzdělávání o konopí v souvislosti s rozvojem tohoto odvětví.

Na akcích, z nichž první se konala ve středu, budou podle tiskové zprávy vystupovat odborníci z akademické sféry, výzkumu, výroby a soukromého průmyslu. Webinář v tomto týdnu byl zaměřen na pěstování konopí pod širým nebem. Další, který se uskuteční 9. února, se bude zabývat pěstováním konopí pod střechou.

Mezi další témata, která se budou v příštích měsících probírat, patří zpracování konopí, extrakce, endokanabinoidní systém, potravinářství, genetika a ekonomika produkce konopí.

“Konopí se rychle stává důležitou víceúčelovou a ekonomicky významnou plodinou, takže tato série konopných seminářů je navržena tak, aby zvýšila rozmanitost, rovnost a inkluzivitu poslání ARS a zároveň poskytla historicky nedostatečně využívaným komunitám specifické vzdělávání, školení a možnosti navazování kontaktů,” uvedl úřadující kurátor oddělení pro konopí Zachary Stansell.

Na každé akci budou odborníci diskutovat o své problematice přibližně 30-40 minut a poté budou moci účastníci pokládat dotazy.

Poté, co v loňském roce požádalo Bílý dům o povolení přibližně 20 000 pěstitelů konopí. Ministerstvo zemědělství nedávno zpřístupnila formuláře, které lze vyplnit poštou nebo online.

USDA se ptá na plány venkovní produkce konopí, výměru ploch pro pěstování, primární a sekundární využití plodiny a na to, jaké ceny jsou producenti schopni dosáhnout. V dotazníku jsou uvedeny přípravky, jako je konopí ke kouření, výtažky, například CBD, zrno k lidské spotřebě, vlákno a semena, to jsou oblasti o kterých se ministerstvo zajímá.