Dokument: Colorado, oběti marihuany

Ačkoli se její legalizace zdála být výhodná pro stát i občany, mnoho rodičů v USA zjistilo dramatickou pravdu: marihuana zabíjí. Nové legální produkty z marihuany s velmi vysokým obsahem THC mohou mít velmi destruktivní účinky na formující se mozek dospívajících. V nejzávažnějších případech může vést k sebevraždě.

V USA dosáhla marihuana nebývalé popularity a stala se snadno dostupnou v dosud nevídané míře. Téměř 3,5 milionu Američanů užívá rekreační marihuanu. Konopí může poskytnout radost a relaxaci, zatímco legální tráva prý přinese více daňových příjmů a pomůže vymýtit černý trh. Realita je však taková, že se prodej a užívání konopí vymyklo kontrole.

Marijuana Victims: Colorado

Jedním z nich byl Johnny Stack z Colorada, který spáchal sebevraždu, když mu bylo pouhých 19 let. Jeho rodiče jsou přesvědčeni, že ho zabila marihuana.

Před smrtí Johnny užíval marihuanu dabovánín, což je druh konopného koncentrátu s vysokým obsahem tetrahydrokanabinolu (THC), hlavní psychoaktivní složky marihuany. Koncentráty dostupné v Coloradu dnes mohou mít až 90 % THC.

Stackovi se dozvěděli, že jejich syn krátce po dovršení 18 let získal lékařskou kartu pro nákup marihuany a domnívají se, že to mu otevřelo dveře k experimentování s dabingem.

Po synově smrti našli Stackovi na jeho telefonu video, na kterém Johnny dabuje a řídí.

Autoři tohoto dokumentu RT se vydali do amerického státu Colorado, aby se na vlastní kůži přesvědčili, jak marihuanová legislativa ovlivnila životy místních obyvatel.

Hovořili se zdrcenými rodiči, jejichž děti v důsledku užívání drogy zemřely, i s mladými lidmi, kteří se snaží překonat svou závislost.