Smrt z předávkování THC? Lékařka tvrdí že smrt způsobila marihuana.

Světová media sdílejí zprávu, která je svým způsobem převratná. Případ který se stal v USA ve státě Lusiana spustil diskuzi, zda je možné aby někdo zemřel na předávkování THC.

Třicetidevíti letá žena zemřela podle koronerky na předávkování marihuanou. Koronerka tvrdí že neexistuje žádný záznam o nemoci nebo nebo vlivu jiných drog, které by bylo možné spojit se smrtí.

Koroner je v mnoha anglosaských zemích státní úředník, jehož hlavní zodpovědností je vyšetřovat úmrtí a vydávat úmrtní listy v nejednoznačných případech.

Oběť byla nalezená mrtvá v únoru v jedno z bytů na svém gauči.
Žena kouřila marihuanu přes vapingové pero. Které obsahovalo vysoce koncentrovaný THC výtažek. Pitva ukázala že žena byla relativně zdravá a měla orgány bez známek nemoci.

„Věděla jsem, že je to velmi neobvyklé. Proto jsem očekávala nějakou stopu po alkoholu nebo nějakou jinou drogu. Byla jsem trochu překvapená, že jedinou věcí kterou jsme našli, byla zvýšená úroveň THC” řekla koronerka sv. Jana Křtitele Christy Montegutová.

„Aby toxikologický test zaznamenal THC, musí být hladina vyšší než 0,5. Hladina THC ženy byla 8,4 nanogramů na mililitr krve, což je 15ti násobek detekčního prahu. “

Vysoká hladina THC může způsobit dýchací potíže a pokud je tato hodnota THC opravdu velká, můžete přestat dýchat. Řekla Montegut.

National Institutes of Health říká, že dosud nedošlo k žádnému úmrtí na předávkování marihuanou.

Úředníci se dozvěděli od přítele ženy, že tři týdny před smrtí žena šla na pohotovost s infekcí hrudníku. Velká dávka THC a dýchací komplikaci můžou být za smrtí této ženy, naznačuje koronerka.