Profesor teologie tvrdí že Ježíš kouřil marihuanu aby mohl promlouvat s Bohem.

psychoanalytik a profesor teologie na Bostonské univerzity říká, že Ježíš Kristus byl častým kuřákem marihuany. Ralph Heinz je “špičkovým biblickým učencem” a ve své nové knize se snaží vyvrátit mýty moderního křesťanství.

Většina příběhů v Bibli jasně mluví o lidech, kteří po konopí mají halucinace,  vizi o andělu nad hořícím keřem.

Myslím, že pro každého, kdo četl pasáže Bible, je zřejmé, že proroci a apoštolové strávili většinu času na psychedelických halucinacích, nebo byly úplně opojeni konopím, vínem, atd.

Není třeba je soudit, ani si malovat tyto postavy jako svaté nebo démoni, byli to jen dospělí muži, kteří dobře strávili čas.

V té době bylo kadidlo a konopí běžnou součásti nabobských obřadů. Také konopný olej měl v náboženství svou roli. Kněží kombinovali konopnou pryskyřici s myrhou, balzámem, kadidlem a parfémy a pak byla jejich kůže pomazána. Slovo “Mesiáš” znamená “Pomazaný”, takže Ježíš Kristus jednoznačně používal konopný olej.Něco velice podobného se používalo k vykuřování prostor.

Podle profesora teologie, pokud jde o využití marihuany v Bibli. Zmatek pramení z nedorozumění,  jde o překlad hebrejského slova pro marihuany – „kaneh Bosman“, který byl nesprávně přeložen. Slovo znamená konopí, ale překladatelé je mylně považovali za jiné rostliny, jako je kalamus (sladká rákos).

Polský učenec Sara Benet v roce 1936. byla první, která poukázala na chybný překlad slova kanabos, kanabis.

Autor také tvrdí, že některé části Nového zákona, jako Apokalypsa. Nelze vysvětlit používáním kanabinoidů nebo alkoholu, ale lze jej vysvětlit jinými psychedelickými prostředky. Šlo buď o houby nebo přírodní LSD.

 

zdroj