POTVRZENO: Zaměstnanec zemřel na vdechnutí konopného prachu

Zaměstnanec zemřel na vdechnutí konopného prachu

Podle zprávy, kterou úředníci předložili federálnímu úřadu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (OSHA), zaměstnankyně firmy Trulieve’s Grow Facility v Holyoke ve státě Massachusetts drtila marihuanu, aby vyrobila jointy. Dne 7. ledna 2022 ve 23 hodin zaměstnankyně údajně řekla, že nemůže dýchat kvůli veškerému kiefu (prachu z konopí) v místnosti. Byla převezena do místní nemocnice a brzy poté zemřela.

“Zaměstnanec nemohl dýchat a byl zabit kvůli nebezpečí mletého konopného prachu,” uzavřela zpráva OSHA.

Přestože McMurrey zemřela v lednu, okolnosti její smrti vyšly najevo teprve nedávno díky jednomu Massachusettskému podcastu, který je zaměřený na politiku a konopný průmysl.

Věta „Zaměstnanec nemohl dýchat a byl zabit kvůli nebezpečí mletého konopného prachu“ je alarmující pro tisíce zaměstnanců v konopném průmyslu, kteří každý den drtí květy konopí.

Může být důležité poznamenat, že podle zprávy OSHA McMurrey vdechovala prach, nikoli kouř nebo páru.

Podle zprávy OSHA ve firmě kontroloři našli tři „závažná“ porušení. OSHA proto uložila pokuty v celkové výši 35 219 USD.

Trulieve je jednou z největších společností konopného průmyslu s více než 180 výdejnami v 11 státech. Společnost sídlící na Floridě má povoleno pěstovat konopí až na 80 000 čtverečních stopách.