Pokud by Anglie legalizovala konopí, měla by najmout bývalé drogové dealery.

Komisařka která je odpovědná za legální prodej konopí ve státě Massachusetts uvedla, že by Británie měla následovat příklad jejího státu.

Bývalí obchodníci s drogami by měli být najati a vyškoleni, aby produkovali bezpečnou legální marihuanu, pokud by se Británie rozhodne legalizovat konopí, řekla vedoucí amerického konopného rekreačního programu.

Před rozhovory s poslanci parlamentu ve Westminsteru, Shaleen Title spolu s dalšími dvěma americkými experty na liberalizaci drog odhalili, že v jejich státě probíhá projekt, který má přeškolit bývalé konopné dealery, a zapojit je do legální obchodu s marihuanou.

Shaleen Title uvedla, že doposud najali 150 bývalých dealerů drog z oblastí Bostonu, kteří byli zatčeni za obchodování s velkým množstvím marihuany.

„Mají dovednosti, které se učili mnoho let na ulici. Je to způsob, jak poskytnout lidem a voličům, kteří podporovali legalizaci v našem referendu, aby dostali co chtěli. Voliči nechtějí předat toto odvětví několika obřím společnostem, kteří jej chtějí monopolizovat.

Massachusetts legalizovalo konopí v roce 2016.

Předpokládá se že by spojené království získalo z legálního prodej marihuany až 3,5 miliardy GBP, ročně.