Podle výzkumu bisexuální a homosexuální lidé užívají marihuanu častěji než heterosexuální lidé

Studie publikovaná v časopise Drug and Alcohol Dependence analyzuje rozdíly ve frekvenci konzumace konopí u heterosexuálních, homosexuálních a bisexuálních žen a mužů. Tato studie je jednou z prvních, která studovala spotřebu konopí u lidí LGBT a porovnávala ji s heterosexuály.

Vědci na Columbia Univesity Mailman School of Public Health rozdělili studijní data podle pohlaví a sexuální orientace. Nálezy hovoří samy za sebe. Data jsou z let 2015–2017 od 126 463 lidí. 

Podle nejnovějšího výzkumu bisexuální a homosexuální lidé užívají konopí více než heterosexuálové.

Užívání konopí mezi homosexuálními a bisexuálními ženami

V posledním roce, marihuanu užívalo asi 10 procent dotazovaných heterosexuálních žen. U bisexuálních žen, za stejných podmínek jde o 40 procent. Lesbičky nekouřily tolik konopí jako bisexuální ženy, ale stále konzumovaly marihuanu dvakrát tolik než heterosexuální ženy: 26 procent.

Každodenní užití se u žen významně snížilo, ale bisexuální ženy stále konzumují konopí nejvíce. Totéž platí pro užití marihuany pro lékařské účely.

„Tyto výsledky jsme rozšířili, abychom odhadli frekvenci užívání konopí denně / téměř denně, což bylo sedmkrát vyšší u bisexuálních žen než u heterosexuálních žen a 2,3 krát vyšší u bisexuálních mužů ve srovnání s heterosexuálními muži,“ uvedla Silvia Martins , profesorka Columbia University v tiskové zprávě.

Užívání konopí mezi homosexuálními a bisexuálními muži

17 procent heterosexuálních mužů užilo marihuanu v loňském roce. U bisexuálních mužů je to 30 procent a u homosexuálů 29 procent. Denní užívání marihuany u mužů bylo nejvyšší u bisexuálních mužů 9 procent a po nich následovali homosexuálové 7 procent. 4 procenta heterosexuální mužů kouří konopí denně.

 V loňském roce bylo užívání marihuany pro lékařské účely 2% u heterosexuálních mužů, 5% u homosexuálů a 4% u bisexuálních mužů.

Konopí pomáhá bojovat proti stresu?

Studie také uvádí, že LGBT komunita může léčit stres spojený se stigmatem různé sexuální orientace právě konopí.