Pochod za osvobození konopí 2022

Pochod za osvobození konopí je každoroční manifestací hnutí za legalizaci konopí. Koná se cyklicky od roku 2003 a v posledních letech své činnosti shromáždila desítky tisíc občanů. Po dvouleté koronavirové přestávce organizátoři právě ohlásili další pochod – v květnu v ulicích Varšavy.

V České republice tradiční pochod Million Marihuana March 2022 za legalizaci konopí zatím nebyl organizátory ohlášen. Pár fotek z předešlých ročníků – ZDE

Pochody se konají po celém světě ve více než třech stovkách měst. Podle oficiálních stránek Free Hemp Association, první v Polsku proběhl v roce 2003. Tehdy se ho zúčastnilo skromných 50 lidí. O 10 let později, ulicemi Varšavy šlo přes 20 000 lidí.

Během pochodu se také pořádají různé happeningy. Účastní se ho také hudební umělci a stand-upisté, kteří vystupují během pochodu i po něm.

Rozumně užívaná marihuana podle jejích organizátorů nezpůsobuje společenské škody. Naopak – škody způsobené současnými zákazy jsou viditelnější než škodlivost drogy samotné. Postuláty března zahrnují:

  • zrušení trestů za držení marihuany,
  • legální pěstování pro osobní potřebu,
  • možnost bezplatné distribuce malého množství marihuany dospělým,
  • rozvoj legálně kontrolovaného trhu s marihuanou,
  • protidrogová výchova

The Cannabis Liberation March 2022

Pochod za osvobození konopí se letos uskuteční v sobotu 28. května. Začátek je naplánován na 16:20. Účastníci opět projedou Varšavou. Více informací již brzy –  Facebook