Nevada propouští více než 15 000 lidí odsouzených za držení konopí.

Nevada propouští více než 15 000 lidí odsouzených za držení konopí.


Státní rada komisařů ve středu jednomyslně odhlasovala, aby byl odpuštěn trest každému, kdo byl v posledních dvou desetiletích ( od ledna 1986 do ledna 2017) odsouzen za držení unce nebo méně konopí.

“Dnes je historický den pro ty, kteří byli usvědčeni z toho, co bylo dlouho považováno za triviální zločin, a je nyní legální podle Nevadského zákona,”  řekl guvernér Steve Sisolak 

Rada také v usnesení uvedla, že „federální zákaz o konopí byl částečně vyvolán rasistickými představami, že konzumace konopí podněcovala menšiny k násilí.“

Generální prokurátor státu Aaron Ford, demokrat, který sedí v radě milosti, nazval změnu „dalším krokem ke spravedlnosti“.

Stát dekriminalizoval držení v roce 2017, kdy bylo umožněn rekreační prodeje marihuany. Nevada patří mezi 11 států, které umožňují rekreační využití konopí.

„Bezpodmínečná milost odstraní všechna omezení vyplývající z odsouzeni,“ včetně obnovení vlastnických práv ke držení zbraní, možnosti volit, nebo být člen poroty. „Amnestie nezvrátí rozsudek odsouzení, ani nevymaže záznam z rejstříků trestů, že jeden byl kdykoli usvědčen ze spáchání trestného činu.“  

Aby odsouzení dostali milost, musí vyplnit žádost a předložit kopii o své trestní historie. Tento proces bude zdarma a bude k dispozici online.

Již dříve demokratičtí guvernéři JB Pritzker z Illinois a Jay Inslee z Washingtonu vydávali plošné milosti tisícům obyvatel ve svých státech spojených s konopím.

Unce je asi 28,35 gramů konopí.

Facebook Comments