Matka dala svému synovi marihuanu a zachránila mu život

Callie Blackwell –  matka která měla nevyléčitelně nemocného syna, řekl ITV o historii jeho uzdravení a o tom, jak se rozhodla dávat mu zakázanou látku.

Deryne čtyři roky bojoval s vzácným typem leukémie, vyskytující se jednou za sedm miliard případů . Chlapec podstoupil mnoho kol chemoterapie a radioterapie, ale prognózy nebyly dobré. Diagnóza zní jako trest – teenager měl být maximálně 10 let. Zatímco odborníci byli bezmocní, matka se rozhodla zmírnit utrpení svého syna v rozporu se zákonem.

Po čtyřech neúspěšných transplantací kostní dřeně činnosti, Deryne byl umístěny v dětském hospici , kde se chlapec začal pomalu připravovat k nevyhnutelné smrti, ještě plánoval svůj vlastní pohřeb. Připustil, že chce zemřít a pak hlavně kvůli nepředstavitelné bolesti způsobené dlouhých hodinách expozice a toxických kapek.

 

Callie se však nevzdal.

Myslel jsem si, co můžu ztratit? Nic. Zemře. Účinky mě srazil na kolena. Nečekal jsem, že to – říká matka během rozhovoru na Independent.co.uk.

Statečná žena, která po neúspěšných žádostech o právní lék proti bolesti na bázi marihuany , se rozhodl setkat s prodejcem a koupit marihuanu na černém trhu. Produkt byl připraven v domácích podmínkách s použitím tlakového hrnce a pomocí pokynů uvedených na internetu.

Po podání látky nemocnému dítěti nemusí dlouho čekat na účinek. Deryne byl  během půl hodiny konečně uvolněný a úzkost ustala jako mávnutím kouzelného proutku. Konopný výtažek začal tak rychle a efektivně, že chlapec v několika dnech získávat sílu a vůli k životu. Nyní sedmnáctiletý už bývalý onkologický pacient  z Bristolu je plného zdraví a připravený uskutečnit svůj sen stát se kuchařem.

Odborník Peter McCormick  poznamenává, že příběh Deryne je „velmi uklidňující“, ale „potřeba další odborné znalosti a přesně vysvětlí, co se stalo.“

Zatímco jiný výzkumník, Emma Smith, který pracuje v zařízení Cancer Research UK, nadšení chladí. Podle něho nejsou dostatečné důkazy, že zázračná uzdravení je jen výsledkem  lékařské marihuany .