Marihuana může způsobovat srdeční selhání nebo mrtvici, říkají vědci

Amerika je uprostřed legalizace marihuanu (pro lékařské a rekreační účely), výzkumníci z Filadelfie mají mrazivou zprávu.

Nová studie American College of Cardiology říká, že užívání marihuany zvyšuje riziko mrtvice o 26 procent a srdečního selhání o 10 procent, respektive to bylo poté, co výzkumníci vyloučili další rizikové faktory jako je obezita, vysoký krevní tlak, kouření a alkohol.

Jinými slovy, existuje více rizik spojených s užíváním konopí než je hlad a občasnými záchvaty paranoie.

Výzkumníci studovali zdravotní záznamy 20 milionů pacientů ve věku od 18 do 55 let, které byly shromážděny v letech 2009 a 2010 a zjistil, že asi 316.000, nebo 1,5%, je uvedeno pacient byl diagnostikováno s užíváním marihuany.

“zjistili jsme vyšší rychlost obou mrtvic a srdečního selhání u těchto [marihuana konzumujících] pacientů, takže nás to vede k domněnce, že se tu ještě děje něco s  kardiovaskulárními vedlejší účinky, “řekl Dr. Aditi Kalla, kardiologický pracovník Philadelphie Einstein Medical Center a vedoucí autor studie,  “Bude zapotřebí další výzkum k pochopení patofyziologie za tímto účelem.”

Zjištění, které budou prezentovány na výročním vědeckém zasedání ACC, který začíná v pátek, propůjčuje důvěryhodnost. 18.března na výročním zasedání v ACC, ve Washingtonu, DC

zdroj zde