Malta začne přijímat žádosti o založení konopných klubů v únoru 2023

Malta se zapsala do dějin když zákonodárci schválili první evropskou celostátní legalizaci konopí pro dospělé, koncem roku 2021. Na Maltě se budou hlavně provozovat konopné kluby. Lidé mohou posílat žádosti od února 2023.

Na Maltě budou pouze dva legální zdroje konopí pro dospělé. Jedním z nich je domácí pěstování. Doma si bude možné pěstovat až čtyři rostliny. Dalším zdrojem konopí budou samozřejmě konopné kluby. 

Kluby však nemohou existovat bez předchozí licence. Systém udělování a schvalování licencí prozatím není nastaven. Tato poslední část se údajně spustí v únoru 2023.

Každý konopný klub může mít maximálně 500 členů.

Model neziskového konopného klubu není nový, nerozšířenější je ve Španělsku, především v Barceloně. Další zemně kde je konopí legální a spolu s tím i konopné kluby je Uruguay.

Uruguay na rozdíl od Španělska, zavedla regulovaný systém pro konopné kluby, kde kluby stále fungují v šedé zóně.

Pro více informací můžete pokračovat na článek ZDE.

konopné kluby

A CO EVROPSKÁ UNIE?

V současné době se v Německu rýsuje legalizace konopí pro dospělé, přičemž národní ministr zdravotnictví Karl Lauterbach v současné době lobbuje u Evropské unii. Německo na rozdíl od Malty a také České republiky v současné době nezvažuje zahrnutí konopných klubu do připravovaných zákonů.