Kouříte marihuanu z ISIS? Zpráva potvrzuje, že ISIS obchoduje s marihuanou

Nedávné tiskové zprávy naznačují, že ISIS nemá hotovost z prodeje ropy a proto začala obchodovat s drogami a marihuanu.

Stejně jako všechny zločinecké spolčenosti, ISIS potřebuje peníze k provozu. Po mnoho let, islámský stát byl založen na ropě, jejímž prostřednictvím financoval jeho říši (i vydírání, únosy, pocty a jiné ziskové trestné činnosti ).

Jak je uvedla  zpráva Financial Times v roce 2015  „černé zlato, financovalo černou vlajku ISIS,“ 50 miliony dolarů měsíčně.

V loňském roce se počet snížil na 15 milionů amerických dolarů za měsíc,ropná pole islámského státu byly častým terčem leteckých útoků.

Asharq Al-Awsat , arabské-noviny se sídlem v Londýně píší o tom, že obchod s drogami je v současné době hlavním zdrojem příjmů pro ISIS. Hisham al-Hashimi (zpravodajský důstojník) potvrdil, že ISIS, „ rostliny konopí jsou v různých částech Iráku.“

Obchod s drogami je soustředěn v provincii Anbar na západě Iráku, kde je velká část pod kontrolou ISIS. Tam, náboženští vůdci zakázat užívání drog, ale nemají nic proti obchodu s marihuanou s nevěřícími.

Zatímco ISIS dostává značnou podporu z obchodu s drogami, všechny transakce zpracovává někdo jiný – významný distributor, jehož jméno nikdo nezná,říká se mu „Pablo Escobar z Iráku.“

Nicméně, pokud žijete v Anglii, je velmi pravděpodobné, že marihuana kterou kupujete na černém trhu pochází z jihovýchodní Asie , kde ji pěstují otroci. Zákaz spojený s marihuanou je velmi špatný pro obyčejné lidi, ale i pro senzační drogových kartelů a jiných zločineckých organizací, jako je ISIS.