Konopní pacienti mají přijít o své řidičáky, ale i o své zbraně.

Studie říkají že marihuana zvyšuje pravděpodobnost nehody dvojnásobně. Další ilegální drogy trojnásobně a antidepresiva pětinásobně. Koktejl drog a léků zvedá riziko nehody asi 23x.

Do poslanecké sněmovny se vrátil zákon na proplácení konopí z pojišťoven. Ale, také návrh na registr léků, které pacienti užívají.

Tolerance drog za volantem je stále na nule. To platí i pro konopné pacienty. Některé studie uvádějí, že by se po požití léku obsahujících THC mělo počkat cca 4 hodiny.

USA: polovina uživatelů konopí tvrdí že řízení pod vlivem THC je bezpečné

“Pokud se chystáte užívat marihuanu pro lékařské účely a jste legálním vlastníkem střelných zbraní ve státě Missouri. Musíte převést vlastnictví těchto střelných zbraní.” řekl mluvčí ATF John Ham. Úřad pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny (ATF).

“Neexistuje žádná výjimka pro použití lékařské marihuany …,” řekl mluvčí. Postavení ATF ke konopí je založeno na federálním právu. Marihuana je látkou kontrolovanou podle „Seznamu 1“.

Ministerstvo zdravotnictví a služeb pro seniory v Missouri, které dohlíží na program lékařské marihuany, uvedl, že stát nebude sdílet svou databázi. Narušilo by to soukromí pacienta.

Ham objasnil, že pronásledování držitelů karet lékařské marihuany není prioritou předsednictva.

Při nákupu zbraní musí být vyplněn formulář 4473 od ATF. Pokud zájemce o koupi zbraně uvede že užívá antidepresiva, drogy, nebo lékařskou marihuanu, nemůže dojít k dokončení prodeje. To neplatí jen pro Missouri, ale pro celé USA.

Lhaní v tomto formuláři je federální trestný čín.

Missouri obdrželo 3438 žádosti o kartu držitele marihuany, 69 žádostí od pečovatelů o tuto kary a 575 žádostí o povolení k pěstování konopí.

Stát doposud vydělal na poplatcích téměř 4,1 milionu dolarů.