Konopí zabrání vypuknutí Alzheimerovy nemoci

Na celém světě existuje asi 47 milionů lidí, kteří trpí demencí. Většina z nich jsou ovlivněny demenci vyvolanou Alzheimerovou chorobou. Nejhorší na tom je že jejich počet stále roste. Podle Světové zprávy o Alzheimerově chorobě.

„V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonu
pro ženy než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou. Proto budeme mít
za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich
si nebude pamatovat, na co to je.“

V poslední době vědci představili nový výzkum, podle kterého konopí působí preventivně proti Alzheimerově chorobě. Je známo že Alzheimerova choroba je dosud nevyléčitelná, ale je možné na začátku onemocnění, léky průběh zpomalit.

Co udělá marihuana s Parkinsonovou chorobou?

Vědci nedávno zveřejnila své výsledky v časopise Aging a mechanismů nemoci .Podle nich se ukázalo, že THC zabraňuje tvorbě beta-amyloidu a je dokonce schopeno zničit již vytvořenou tkaninu s beta-amyloidem. Podle odborníků ukládání této konkrétní látky v mozkových buňkách je prvním příznakem vzniku Alzheimerovy choroby.

Tým výzkumníků ze Salk Institute for Biological studií pod vedením profesora Davida Schubert  naznačuje, že THC má vliv na škodlivé  proteiny v nervových buňkách, které jsou příčinou Alzheimerovy choroby.

Laboratorní testování na lidských neuronech ukázalo, že THC má pozitivní účinek na buňky:  snížila se zánětlivá reakce a sraženina beta-amyloid, a díky tomu přežilo více buněk. THC a další endocannabinoidy aktivují receptory v mozku, které jsou nezbytné pro intercelulární signalizace v mozku.

Údaje z této studie nejsou nové. Již v roce 2014 jsme zveřejnili výsledky studií s podobnými výsledky v časopise Journal of Alzheimerovy choroby.

zdroj zde