17 států v USA chce legalizovat rekreační marihuanu v roce 2017

Ve Spojených státech je ve 28 státech marihuana legální. V 8 státech je legální používat marihuanu k rekreačním účelům, a v 28 státech je legální používat marihuanu pro lékařské účely . Nyní téměř všechny ostatní státy jsou připravené následovat tento trend a legalizovat marihuanu.

Zákonodárci u 17 států přijali 24 opatření k legalizaci marihuany pro rekreační účely pro dospělé a daňové opatření, hlásí LA Times.

Úředníci z těchto států chtějí zavést podobný právní status, protože u více než poloviny států v USA je přinejmenším legální použití lékařské marihuany.

Zaměřujeme se na daňový příjem do Spojených států, kde legalizace je stále běžnější ,” řekla Mary Washington ze státu Maryland, který je odpovědná za předložení návrhu zákona, podle kterého marihuana bude zdaněna tak, jako alkoholu. Mary Washington odhaduje, že tento program legální marihuana by mohl generovat zisk pro stát až 165 milionů $ ročně.

“Voliči vidí že i přes vládní propagandu došlo k legalizaci lékařské marihuany. Tato ustanovení inspiroval občany jiných států, kteří to požadují od svých úředníků, protože i když tato ustanovení i nich nejsou příliš populární, ale jsou možné. ”

Trumpova administrativa možná zasáhne proti marihuaně.

 

V případě všech 17 států by mělo dojít k legalizaci marihuany ve Spojených státech jen pouze u 5 států, které zůstávají bez legalizace marihuany.

1.) Arizona

2.) Arkansas

3.) California

4.) Georgia

5.) Idaho

6.) Maine

7.) Massachusetts

8.) Michigan

9.) Mississippi

10.) Missouri

11.) Montana

12.) Nebraska

13.) Nevada

14.) New Mexico

15.) Ohio

16.) South Dakota

17.) Wyoming