V Los Angeles vymažou 66 000 starých případů spojených s marihuanou.

Okresní prokurátorka Jackie Lacey v Los Angeles oznámila že za pomocí technologií prozkoumají staré dokumenty, aby mohlo dojit k výmazu trestního rejstříku u 66000 lidí. Neziskovka Code for America bude používat vlastní počítačové algoritmy.

Tyto lidi díky záznamu v rejstříku trestů mají problém sehnat práci. Na výmaz má nárok ten, kdo v posledních 10 letech nebyl odsouzeny za trestný čin. Kalifornie patří mezi státy které legalizovali marihuanu, toto je další krok s tím spojený.

Lacey na tiskové konferenci, řekl, že „prominutí desítek tisíc starých případu souvisejících s konopím v Los Angeles County přinese tolik potřebnou úlevu barevným společenstvím, které neúměrně trpí následky.  Mám tu čest být součástí systému který hledá inovativních řešení a provádí reformu soudnictví, které poskytne podporu všem lidem k vybudování života který si zaslouží. “

Lidé kteří se dočkají zahlazení trestů: 32% z nich jsou Afroameričané, 20% jsou bílí, 45% jsou Latino a 3% jsou z jiného etnika.

Ve čtvrtek soudce vyhověl žádosti Jackie Lacey o smazání 62 000 záznamů za zločin spojené s marihuanou z roku 1961. Lacey také požádala soud, aby vymazal 4 000 přestupků za držení marihuany.