Malinký Carter Padelford 2 roky – trpí bolestivým onemocněním kůže. Máma ho léčí konopím.

Dvouletý Carter Padelford z Las Vegas má vzácné bolestivé onemocnění kůže (lamelární ihtyózu). Způsobuje, že jeho kůže je jako rybí. Toto onemocnění postihuje jednoho za 100 000 Američanů. Rodiče Zach Padelford a Shai-Anne Sifford se pokoušeli tuto nemoc léčit lékem zvaným AmLactin, který však nezabral. Posledních 7 měsíců  používá matka Cartera konopný výtažek, který mu viditelně pomáhá.

Tři dny po narození Cartera byla jeho kůže zcela červená. Kvůli své nemoci nemohl ani zavřít oči. Pokožka mu často praskala a znemožňovala regulovat teplotu. Děti s tímto onemocněním jsou velmi náchylné k náhlému úmrtí. Rodiče koupali Carter dvakrát denně v kokosovém oleji a v bambuckém másle, aby došlo k zmírnění bolesti.

https://www.facebook.com/konopicko/videos/1945542215464323/

 

Šupinky z kůže museli jednou za tři dny stáhnout, což bylo pro Cartera velké utrpení. Po přečtení článku o vlivu konopného výtažku při chronických onemocněních kůže se Shai-Anne rozhodla léčbu konopím vyzkoušet. V Nevadě je používání extraktu legální pro lidi od 21 let. Začala přidávat do krému konopný výtažek a Cartera jím mazat. Jeho šupiny jsou nyní téměř pryč. Poprvé v životě se batole potí jako normální dítě. Maminka říká “Chceme jen, aby měl normální život. Toto je jediná kůra, která mu to může umožnit.”