Konopí může vyléčit ekzém a psoriázu, tvrdí vědci

Konopí by mohlo pomoci léčit ekzém a psoriázu, tvrdí vědci.  Vědci z Koloradské univerzity věří, že sloučenina v konopí může pomoci zlepšit běžné kožní potíže. Vědci zahájili studie protizánětlivé látky nazvané CBD, která nezpůsobuje “omámenost”. Dr. Robert Dellavalle, který vede výzkum, řekl: “[CBD] je přírodní produkt, který stojí za to vyzkoušet.”

Česká firma Seedbank.cz rozdává konopná semínka ZDARMA. Toto konopí můžete pěstovat zcela v souladu se zákonem. Více v článku

Konopná reklama která posouvá hranice?

 

Sloučenina, známá jako kanabidiol, byla již podpořena Světovou zdravotnickou organizací, také v prosinci globální zdravotní představitelé prohlásili, že nemá žádné negativní výsledky.

Vědci pracují s více než 40 pacienty s Parkinsonovou chorobou s seboroickou dermatitidou způsobenou kožní onemocnění, tvrdí InsideScience .

Ian Hamilton, výzkumník drog na Yorkské univerzitě, řekl : “Existují nové důkazy, že chemické látky v rámci konopí by mohly nabídnout potenciální přínos pro zdraví. “Ale budeme potřebovat více než jeden výzkum, než budeme znát odpověď.”  Hamilton dospěl k závěru, že to může trvat několik let, než výzkum začne produkovat léky, které mohou být použity pro kožní onemocnění.

Ekzém, který má za následek zánět kůže, trapí šest milionů lidí ve Velké Británii, včetně zpěvačky Adele. Více než 650 000 lidí ve Velké Británii – včetně Liam Gallagher – má psoriázu. Současné léky, které se používají při léčbě obou nemocí, mohou způsobit ztenčení kůže.