Amazon přestane testovat potenciální zaměstnance na marihuanu. Ano, Amazon bude prodávat trávu.

Pokud jste to přehlédli, celosvětový gigant oznámil svou podporu celostátní legalizaci prostřednictvím zákona MORE a uvedl, že společnost přestane testovat některé zaměstnance na užívání konopí.

Podpora legalizace konopí ze strany společnosti Amazon je velkou událostí. Akcie konopí rostou poté, co společnost Amazon podpořila legalizaci. Společnost zaměstnává téměř 1,3 milionu lidí po celém světě a toto oznámení podkopává nohy prohibiční pohádce, že lidé, kteří si ve svém volném čase užívají trávu, nemohou být zdravými, šťastnými a produktivními pracovníky.

“V minulosti jsme, stejně jako mnoho jiných zaměstnavatelů, diskvalifikovali lidi z práce v Amazonu, pokud měli pozitivní test na užívání marihuany. Nicméně vzhledem k tomu, kam se posouvají státní zákony napříč USA, jsme změnili kurz.” napsal na svém blogu Dave Clark, generální ředitel.

Zároveň však toto prohlášení vyvolává obavu, že si Amazon po legalizaci dá konopný průmysl k obědu. Představa dronů Amazon Prime, které budou shazovat trávu na amerických předzahrádkách, neděsí jen zastánce staré prohibice. Mrazí z ní i prodejce konopí.