Izrael: žena (26) podlehla rakovině poté, co vláda omezila výdej marihuany pro nemocné

Sivan Maimoni (26) prohrála svůj boj s rakovinou po té, co vláda omezila výdej lékařské marihuany. Včera byl její pohřeb.

Lidé, kteří se zúčastnili pohřbu, obviňují ze smrti Sivan ministerstvo zdravotnictví „Zemřela kvůli ministru zdravotnictví státu Izrael!“ 

Před 4,5 lety, během své povinné vojenské služby začala Sivan cítit bolesti zad. Vojenští lékaři s ní nezacházeli dobře. Až když se doma zhroutila, byla odvezena do nemocnice. Poté ji byla diagnostikován sarkom, vzácná rakovina.

Podstoupila 10 chirurgických zákroků páteře, chemoterapii a radiační terapii. „Chemoterapie se zdála jako nekonečná a pomalu mě to mentálně a fyzicky zabíjelo “ říkala. Jako mladá žena, nemohla zažívat vše co mladí lidé v jejím věku dělají. Jen ležel bez schopnosti a vůle žít, jíst a spát.

Chemoterapie zabrala a nemoc dočasně ustoupila. V říjnu v roce 2017 se nemoc vrátila zpět.

  “ Byly to pocity strachu, úzkosti, nejistoty, neochoty znovu zažít. Utrpení z pohledu smrti do tváře.“

Když se nemoc znovu objevila, Sivan už nechtěla znovu zahájit chemoterapii a místo toho se rozhodla zahájit léčbu konopím.

Rozholda se pro konopný výtažek (RSO) předepsaným Dr. Johnny Greenfieldem.

Sivan ukázala výjimečnou odvahu, ignorovala doporučení odborných lékařů, kteří na ní naléhali, aby okamžitě zahájila chemoterapii. Ona trvala na tom, že bude brát pouze konopný výtažek.

Po měsíci a půl léčby konopným výtažkem (RSO) se všechny nádory a metastázy zmenšily nebo zmizely. Dokonce i její pečovatelka doporučila pokračovat v této léčbě.

„Po měsíci užívání vysoké dávky konopného výtažku, podle protokolu Ricka Simpsona. Jsme byli já a můj onkolog překvapeni, že vidím významnou regresi všech nádorů a metastáz v mém těle. „

Bohužel se podle Sivana nedávno zastavila léčba rakoviny. Tvrdila, že je to způsobeno změnou nabídky léčivých kmenů konopí, které používala.

 „Pochopil jsem, jaké kmeny mi pomáhají bojovat proti rakovině .“

Minulý rok v červenci 2018 izraelská lékařská reforma zrušila výdej některých druhů.


Ministerstvo zdravotnictví zrušilo produkci 85 % konopných odrůd.

Sivan téměř porazila rakovinu i podruhé. Byla by naživu, kdyby dostala její předpis.

Včera vydal Feiglin prohlášení po svém setkání s Netanjahuem: „Na setkání jsem opakovaně vysvětlil premiérovi, že tato reforma (reforma konopí) zabíjí pacienty, citoval jsem jako příklad tragickou smrt mladé ženy Sivan Maimoni – včera jsem zúčastnil jejího pohřbu a požadoval zrušení reformy. “

Z domova

Česká republika je v léčbě konopím velice pozadu. Snaha politického alfa samce Andreje Babiše je dobrá prozatím pro získávaní politických bodů. Musíme doufat, že nedávno uspořádaná konference s odborníky z Izraele na léčbu konopím, pomůže některým lidem více pochopit problematiku.

Ani návrh na proplácení konopí od pojišťoven není spásný. Dřív nebo později peníze dojdou. To ovšem platí jen za předpokladu, že návrh po vracení senátu parlament přehlasuje.

Zdá se, že je to jediné světlo pro nemocné lidi. Nutno říct, že jen pro část.

Politická omega, česká pirátská strana, předložila návrh na regulaci konopí. Ten čeká na své první čtení v poslanecké sněmovně. I tento návrh je pouze pro získávaní politických bodů. Ve své naivitě a snad i hlouposti, nepomůže opravu jedinému nemocnému.

Skoro by se mohlo zdát, že to snad ani nebylo cílem. Protože každému je asi jasné, že 101 hlasů tento návrh nikdy nezíská.

Existují politici, kteří jsou snad i nesobečtí. Rozhodně se mně tak jeví prohlášení senátora Rostislava Koštála.

Celý text:

Nicméně z celé té debaty – a schválně jsem čekal na konec – se úplně vytratila otázka léčebného konopí, tak si v podstatě jen svojí přítomností dovoluji připomenout, protože debata byla ryze odborná a vysoce sofistikovaná, tak jsem si nedovolil k tomu vstupovat. Nicméně ke konopí jako zemědělec mám velmi blízko, takže jsem si dovolil aspoň na tenhle pro mnohé marginální výseč toho problému vstoupit.

My jsme na výboru skutečně řešili, jak s konopím. Vycházíme z určitých statistik, které já považuji za zkreslené, protože za období, co se konopí předepisovalo, tak se statistiky nemohly vytvořit. Bylo to drahé, nedostupné, mnohdy to vůbec nebylo, takže těžko se vytvoří statistiky. Nicméně byl jsem velmi dobře poučen. Paní kolegyně vycházela ze statistik Izraele. Bavili jsme se tam o nějaké měsíční dávce 36 gramů. A my máme v návrhu dávku 30 gramů.

Když jsme se bavili o tom, jestli je dostačující nebo nedostačující, tak samozřejmě tam se vedla polemika. My vycházíme z nějakých statistik, zaznělo tam, že statistika je víceméně pro děti z Izraele, takže se těžko dá dohledat to správné číslo. A myslím, že pan ministr reagoval – a rozhodně oprávněně, že kdybychom se třeba drželi jiných potřeb, kdyby se prokázalo, že jsou 90g, nebo až 180g potřeby na 1 člověka, na toho pacienta, tak bychom se dostávali na částku myslím 1,2 miliardy. A tady zní otázka. U nás na Hodonínsku, když vidím paní kolegyni, ale také u nás na Moravě, když se rozhlédnete pořádně po zahrádkách, tak to tam zahlédnete, nebylo by dobré hledat cestu, jak si to pacienti pod nějakým dohledem budou moci vypěstovat sami a zadarmo? A nezatěžovali bychom státní rozpočet touhle šílenou částkou.

Já jsem přesvědčený o tom, že pokud to někomu pomáhá, tak potřebuje těch 190 g a těch 30 g, když čteme ten materiál, tak budeme dovážet, nebudeme dovážet, bude na trhu, nebude na trhu, tak si to vypěstujme. Najděme systém, jak to tomu pacientovi umožníme a státní rozpočet ušetří 1,2 miliardy.


Snad nad jeho názorem někdo bude přemýšlet.

zdroj