Vláda USA varuje mladé lidi a těhotné ženy před užíváním marihuany


Nejvyšší představitelé zdravotnictví Trumpovy vlády varují před legalizací marihuany „Toto není marihuana vašich matek “, řekl Adams a zdůraznil výzkum, který ukazuje že se účinná látka THC v posledních desetiletích ztrojnásobil.

“U těhotných žen je marihuana nejčastěji užívanou nedovolenou drogou,” řekl Adams. Podle studie vzrostl počet těhotných žen užívajících marihuanu z 3,4% v roce 2002 na 7% v roce 2017. 

Dva nejvýznamnější představitelé zdravotnické organizace Trumpovy administrativy, Americký generální lékař Jerome Adams a ministr zdravotnictví Alex Azar, ve čtvrtek varovali mladé Američany a těhotné ženy, že marihuana je stále více „nebezpečnou drogou“, přestože dvě třetiny amerických států v posledních letech legalizovaly konopí.

Pánové oznámili, že prezident Donald Trump daroval 100 000 dolarů ze svého platu na financování kampaně v digitálních médiích zaměřené na varování dospívajících před škodlivými účinky marihuany.

Úředníci zdravotnictví zopakovali své obavy, že legalizace marihuany v USA poskytuje mladistvým a budoucím matkám falešný pocit bezpečí.

Adams citoval několik akademických studií, které poukazují na vyšší koncentrace THC v dabs – v konopném výtažku. Tyto produkty se prodávají ve státech, jako je Colorado, Washington, Kalifornie a Massachusetts.

V Arizoně 24 % teenagerů kouří extrakty s obsahem 40-70 % THC

Podle údajů z roku 2017 marihuanu užívá přibližně 9,2 milionu mladých lidí ve věku 12 až 25 let a 29% mladých dospělých ve věku 18 až 25 let.

Další studie uvádí že asi 38% středoškolských studentů užilo marihuanu aspoň jednou ve svém životě.

Adams i Azar uvedli, že podporují místní, státní a federální výzkum marihuany, ale upozorňují že v současné době neexistuje žádné federální ani lékařsky schválení pro užívaní marihuany mladými lidi.

Úředníci Trumpovy administrativy mají úzké vazby na farmaceutické společnosti, včetně Azara a Adamse. Azar je bývalým prezidentem americké divize společnosti Eli Lilly se sídlem v Indianapolisu.

Ministerstvo spravedlnosti tento týden oznámilo, že přijme opatření aby rozšířilo počet subjektů certifikovaných pro pěstování rostlin marihuany.

Podle průzkumu si 65 procent Američanů myslí, že by marihuana měla být legální.

Facebook Comments