Trumpova administrativa možná zasáhne proti marihuaně.

Bílý dům ve čtvrtek upozornil, že státy kde je marihuana legalizovaná pro rekreačně užívání, mohou být brzy cílem federálních policejních složek.

Tiskový mluvčí Bílého domu Sean Spicer novinářům řekl, že administrativa nemá v úmyslu pokračovat v tolerantní přístup Obamovy administrativy a že rekreační užívání marihuany je zjevné porušení federálního zákona.

Prohlášení Spicera, že ministerstvo spravedlnosti by mohlo zahájit donucovací opatření ve státech, kde je marihuana legalizována k rekreační užití znepokojilo miliardoví konopný průmysl.

Sean Spicer na konferenci v  Bílém domě řekl “je velký rozdíl mezi lékařskou marihuanou a rekreační marihuanou”

 

Spicer řekl novinářům. “Stále existuje federální zákon a musíme ho dodržovat, pokud jde o rekreační užíváni marihuany a jiné drog této povahy.”

17 států v USA chce legalizovat rekreační marihuanu v roce 2017

Na otázku zda ve státech, kde je rekreační využití marihuany legální, by zda mohou být terčem federální akce, Spicer řekl “věřím, že uvidíte větší prosazování federálních zákonů”. Zatímco federální zákon zakazuje nájezdy na obchody s lékařskou marihuanou “to je velmi odlišné, než je rekreační využití, si myslí ministerstvo spravedlnosti ” řekl  Spicer.

https://www.youtube.com/watch?v=EUxUvAnscRo

zdroj zde