Cíl regulace konopí.

Piráti chtějí uzákonit, aby lidé mohli legálně pěstovat až pět rostlin konopí pro osobní potřebu. Návrh zákona zajistí každému pěstiteli možnost usušit, zpracovat a doma v uzamčeném prostoru přechovávat až 1250 gramů sušených květů konopí.

Kromě toho by si každý mohl bez obav vzít 30 gramů "sušiny" i mimo domov. Upřesnil poslanec Vymazal. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž by platilo pro produkty získané z konopí.

Proti možnosti zdarma předat 30 gramů, se ohradil například předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, nebo redaktor Reflexu JX Doležal.

Česká pirátská strana

Dne 14. listopadu 2018 náš poslanec Tom Vymazal podal návrh na regulované pěstování konopí.🥦 Návrh je široce prodiskutovaný s odborníky i veřejností a má podporu poslanců šesti klubů.
obrázek regulace konopí
Praha, 21. září 2018 – Piráti oslovili téměř tři desítky odborníků z vědecké obce, státní sféry i neziskového sektoru, kteří se odborně zabývají oblastmi souvisejícími s připravovaným návrhem na legalizaci pěstování konopí pro osobní potřebu. Od expertního panelu, který k návrhu na legalizaci pěstování konopí vznikl, si Piráti slibují identifikaci případných nedostatků materiálu a především dosažení konsensu mezi oslovenými odborníky.

Jednání poslanecké sněmovny o regulaci konopí - 27.1.2021

Audio záznam z jednání - ZDE

Kulatý stůl k tématu Samopěstování konopí v době pokoronavirové - 9.6.2020

Poslanec Tomáš Vymazal - 22.4.2020

Regulace konopí

Regulace konopí

Zveřejnil(a) Regulace konopí CZ dne Středa 22. dubna 2020

Pirát Ferjenčík chce prosadit takřka nejbenevolentnější legalizaci konopí na světě. - 11.01.2020

Konopí piráti

Zveřejnil(a) Regulace konopí CZ dne Sobota 11. ledna 2020

Poslanec Tomáš Vymazal - 13.9.2019

Dnes jsem ve Sněmovně poprvé navrhl pevné zařazení návrhu na uzákonění možnosti samopěstování konopí pro všechny dospělé občany ČR na pořad jednání pléna tak, abychom jej po bezmála roce konečně dostali šanci projednat. V současnosti je totiž zařazen jako více než 100. bod schůze, takže na místě, kde na něj prostě nemůže dojít řada dřív než tak za další tři roky.

I přes podporu celého klubu ODS, všech šesti poslanců za TOP09 a všech poslanců podepsaných pod návrhem jsem úspěchu nedosáhl. Dnes ale chybělo jen 31 poslanců, takže se rozhodně nevzdávám a předřazení tohoto bodu navrhnu znovu na další schůzi Sněmovny. Pokud vás zajímá, jak kdo přesně hlasoval, tak koukněte sem: https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=70944&l=cz

A pokud chcete poslancům napsat a požádat je, ať regulaci konopí umožní projednat, tak na www.regulacekonopi.cz najdete potřebné informace i kontakt na všechny poslance.

Zveřejnil(a) Tom Vymazal dne Pátek 13. září 2019


obrázek regulace konopí

Kulatý stůl: Konopí – legislativní rámec a budoucí vývoj

pod záštitou poslance Tomáše Vymazala uskuteční v úterý 17. září 2019 v zasedací místnosti č A 55, Sněmovní 4 od 10.00 hodin


Komentáře


Vláda nechce omezenou legalizaci konopí.

Babiš - konopí

Zveřejnil(a) Konopí dne Čtvrtek 8. listopadu 2018

Vláda zvažuje jiné možnosti

Ministr zdravotnictví Vojtěch, zvažuje možnost povolení pěstování konopí pro pacienty.

Samopěstování konopí

Odpověď na dotaz poslance Tomáš Vymazala Samopěstování konopí - ministr zdravotnictví Vojtěch

Zveřejnil(a) Konopí dne Sobota 27. října 2018

Anketa

Do ankety se zapojilo 27.tis uživatelů facebooku.
obrázek anketa idnes

SPD - NE legalizaci drog

Hnutí SPD podporuje dostupnost léčiv z konopí pro nemocné občany. Stát musí garantovat prověřené pěstitele, odborné zpracování a distribuci cenově dostupných léčiv z konopí v lékárnách. Hnutí SPD ale v této souvislosti odmítá anarchistické návrhy strany Pirátů, které jsou faktickou podporou šíření a konzumace drog pro rekreační účely, jako nástroje imitace svobody ve společnosti.

NE legalizaci drog

Hnutí SPD podporuje dostupnost léčiv z konopí pro nemocné občany. Stát musí garantovat prověřené pěstitele, odborné zpracování a distribuci cenově dostupných léčiv z konopí v lékárnách. Hnutí SPD ale v této souvislosti odmítá anarchistické návrhy strany Pirátů, které jsou faktickou podporou šíření a konzumace drog pro rekreační účely, jako nástroje imitace svobody ve společnosti. ----------------------------- Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím SDÍLEJTE, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí.

Zveřejnil(a) Tomio Okamura - SPD dne Úterý 27. listopadu 2018

Seznam Zprávy

Piráti chtějí legalizaci konopí i pro rekreační účely. Lidé by si mohli vypěstovat 5 rostlin. V Duelu o tom diskutovali poslanci Tomáš Vymazal (Piráti) a Leo Luzar (KSČM). - 27. listopadu·

Piráti chtějí legalizaci konopí i pro rekreační účely. Lidé by si mohli vypěstovat 5 rostlin. V Duelu o tom diskutovali poslanci Tomáš Vymazal (Piráti) a Leo Luzar (KSČM).

Zveřejnil(a) Seznam Zprávy dne Úterý 27. listopadu 2018

 
obrázek anketa idnes

20 minut Radiožurnálu: Ivan Bartoš

Měli by čeští pacienti dostat možnost pěstovat si konopí pro léčebné účely? Česká pirátská strana to chce prosadit a vyzývá k tomu i premiéra Babiše. Má naději na úspěch? I na to se Marie Bastlová zeptá předsedy Pirátů Ivana Bartoše. 9.11.2018

20 minut Radiožurnálu: Ivan Bartoš

Měli by čeští pacienti dostat možnost pěstovat si konopí pro léčebné účely? Česká pirátská strana to chce prosadit a vyzývá k tomu i premiéra Babiše. Má naději na úspěch? I na to se Marie Bastlová zeptá předsedy Pirátů Ivana Bartoše v 17:06.

Zveřejnil(a) Český rozhlas - Radiožurnál dne Pátek 9. listopadu 2018

Česká pirátská strana

Mimořádná tisková konference k regulaci konopí

Mimořádná tisková konference k regulaci konopí

Sledujte mimořádnou konferenci Pirátů k novele regulující užívání a pěstování konopí pro osobní potřebu! 🏴🥦 ➡️ http://www.regulacekonopi.cz ⬅️

Zveřejnil(a) Česká pirátská strana dne Pátek 31. srpna 2018

Počítadlo

Přidáno dne 28.12.2018

počítadlo.abz.cz