Putinovo Rusko jde do války proti legalizaci konopí!

Rusko odsoudilo Kanadu za to že legalizovala marihuanu pro rekreační účely. Kanadský léčebný program konopím je v souladu s povinnostmi podrobně popsanými v mezinárodním právu. Legalizaci konopí pro rekreační používaní je v rozporu s úmluvou OSN.  Moskva varuje  Kanadu před úmyslným porušení, mezinárodního práva. „Očekáváme že kanadští partneři G7 budou požadovat dodržování mezinárodního práva ve vztazích mezi státy” napsal  zástupce ruského ministerstva zahraničních věcí.

Kanada se chystá 17.října legalizovat marihuanu i pro rekreační využití. Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC)   také odsoudil legalizaci marihuany v Kanadě . “UNODC lituje rozhodnutí Kanady legalizovat marihuanu pro jiné než lékařské účely,”  Nesouhlas nad legalizací vyslovila i katolická církev.

Marihuana zůstává hříchem, varují katoličtí biskupové.

 

Kanada je signatářem smluv za boj proti zneužívání drog a obchodování s nimi. Také za omezenou výrobu, držení drog pro lékařské a vědecké využití. Na valném shromáždění OSN které se konalo 21.dubna 2016 a bylo zaměřeno na problematiku drog a  se účastnila i Kanada. Zde také hlasovala kanadská delegace za dodržování těchto smluv.

“Rusko striktně dodržuje tyto zásady a hodlá je důsledně kontrolovat a prosazovat v praxi v rámci Komise OSN pro drogy a další mezinárodní organizace.”