Dušan byl podmínečně propuštěn 13.11.2023. v 15:00

Soud s Dušanem 24.9. v 8:15

Dne 24.9. v 8:15 bude Okresní soud v Prostějově ve druhém patře v místnosti č. 18 projednávat přeměnu trestu Dušana Dvořáka že 3 let na 6 let vězení, a to z důvodu, že pěstoval konopí a vyráběl z něj léky také před rokem 2018 a byl v tuto dobu v podmínce, a přesto tuto podmínku porušil, takže pravděpodobně dojde ke sloučení trestu na 6 let vězení.

Soud s Dušanem

Propagátor léčby konopím Dvořák dostal za opakované pěstování tři roky!
Měl 7217 gramů sušeného květu, z toho bylo asi 41 gramů THC.

Dušan Dvořák je odsouzen na 3 roky

tří roky na tvrdo

Zveřejnil(a) Konopí dne Čtvrtek 6. února 2020
DD

Zpráva od Dušana. Hlavně se z toho ne :poop:

Zveřejnil(a) Konopí dne Úterý 3. prosince 2019

Přinejmenším jeden z aktérů je podvodník. Důvěryhodnost dokukentu je pak dosti sporná. ;)

Zveřejnil(a) Konopí dne Pondělí 18. listopadu 2019

Tak očekávané a obávané se stalo skutkem a dnes 6. listopadu 2019 byl Dušan zbaven svobody a svých osobních práv. Do soudu je ještě téměř měsíc, který Duška stráví v černé díře, předpokládáme, že ve vazební věznici v Olomouci.

Co můžeme udělat?
- Masivně sdílet videa na jeho podporu.
- Napsat poslancům email a informovat je v něm o tom, co se děje lidem, kteří nikomu neublížíli.
- Přispět libovolnou částkou na transparentní účet 8243027001/5500, peníze budou použity na právní obranu, tisky, videa, etc.
- Dorazit k soudu 3.12.2019 ve 13.00 do Prostějova
- Oslovit své známé právníky, novináře, politiky, ...

Konopné pašije

ČSFD 72% -Dokumentární - Česko, 2010, 40 min

Konopné pašije ukazují zákulisí trestního stíhání manželů Dvořákových za léčbu konopím s návrhem trestu nepodmíněně. Mgr. Dušan Dvořák je zakladatelem odborné společnosti Konopí je lék o .s. a za svou práci byl oceněn panem Janem Fischerem. Ve filmu vystoupí onkologicky nemocní lidé, které Mgr. Dušan Dvořák léčí.
Odkaz

Sázet & Žít

Dokumentární - Česko, 2016, 110 min

Nový undergroundový dokument o (ne)dostupnosti konopí v ČR! Premiéra filmového dokumentu Sázet a žít proběhla k Mezinárodnímu dni pro lidská práva dne 10.12.2016.
Odkaz

Rok konopí

ČSFD 67% -Dokumentární - Česko, 2012, 90 min

V roce 2009 byl Janu Hrnčířovi diagnostikován nádor v oku. Aniž dodnes s jistotou ví, zde jde o zhoubný či nezhoubný nález, začal se intenzivně zajímat a možnosti léčby rakoviny. Ta ho zavedla až k léčebným vlastnostem konopí. Jako autor námětu a producent dal vzniknout celovečernímu filmu mapující téma konopí, jeho léčebných účinků a legislativního rámce nejen v České republice, ale i ve Světě – zvláště v Izraeli, kde je konopí zkoumáno již desítky let a tolik diskutovaná látka THC zde byla poprvé objevena. Rok konopí sleduje řadu postav, které se věnují tématu konopí z nejrůznějších úhlů. Potkáváme českého vědce Lumíra Hanuše, který konopí vnímá jako přírodní zdroj cenných látek. Rozmlouváme s objevitelem THC profesorem Raphaelem Mechoulem. Dozvídáme se o boji lékaře a konopného aktivisty Dušana Dvořáka. Po dva roky sledujeme časosběrnou metodou nemocné s diagnózou rakoviny nebo roztroušené sklerózy. Konopí a legislativní rámec České republiky komentují politické a policejní špičky, adiktologové, účastníci konference v parlamentu, příznivci Million Marihuana March a další. Film Rok konopí hledá hranici osobní svobody každého jednotlivce s právem na zdraví a zrcadlí absurdnost současné reality.
Odkaz

ČesKo - ČESnek a KOnopí!

Dokumentární - Česko, 2017, 13 min

Další skvělý dokument od Dušanovo oblíbeného Pana režiséra. Je velmi krátký a výstižný.
Odkaz